Vsako poglavje samostojnega delovnega zvezka se prične s celostransko ilustracijo v obliki stripa, v katerem pet junakov z duhovitim pogovorom nakaže vsebino posameznega poglavja. Sledi metodična razlaga snovi. Razlaga je kratka, neposredna in jasna. Tudi zapisi pravil in zakonitosti ter razlage so razumljivi, primerni starostni stopnji četrtošolcev. Zahtevnost besedil je zelo raznolika - od dokaj preprostih vprašanj do zahtevnih besedil in matematičnih problemov.
Odlike gradiva so zagotovo nazornost, jasne in preproste razlage ter vizualna privlačnost.
Vizualno je samostojni delovni zvezek zelo barvit. V njem je veliko slikovnega gradiva - ilustracij in fotografij, ki ustrezno dopolnjujejo razlage.
V samostojnem delovnem zvezku je skozi celo leto enakomerno razporejenih 8 poglavij z naslovom Preverimo, kaj smo se do sedaj naučili. Gre za pisno preverjanje znanja aktualnih vsebin zadnjih poglavij, pa tudi ostalih poglavij od začetka šolskega leta. Želeni učinek takšnega preverjanja je pridobivanje celostnega in trajnega znanja.
Matematika se v medpredmetne povezave vpleta z nalogami tam, kjer je to smiselno in mogoče. To so predvsem naloge pri obravnavi podatkov, ilustracije, ki napovedujejo poglavja, ter besedilne naloge. Samostojni delovni zvezek vključuje zadostno količino nalog različnih tipov, zato učenci ne bodo potrebovali dodatne zbirke nalog.
avtorja: Mladen Kopasič, Majda Jurkovič
UDK: 51(075.2)(076.1)
število strani: 388 (vsi štirje deli)
Znam za več - Matematika 4
Zbirka vsakemu učencu omogoča utrjevanje celotnega znanja matematike v 4. razredu. Odlikujejo jo različni tipi nalog, od klasičnih računov do besedilnih nalog. V njej najdemo naloge različnih težavnostnih stopenj, od osnovnih pa vse do zelo zahtevnih, kakršne srečamo na matematičnih tekmovanjih. Vadnica popolnoma sledi učnemu načrtu za matematiko. Tako učenci ponovijo in utrdijo znanje iz računanja, geometrije, množic, obdelave podatkov, ulomkov, pretvarjanja enot, logike in še z mnogih drugih področij. Vsebino še dodatno popestri rubrika Ali veš, skozi katero učenec izve veliko zanimivosti, ki se medpredmetno navezujejo na vsebino določenih nalog. V zbirki nalog je zbrano dodatno gradivo za matematiko, ki lahko dopolnjuje učbeniško serijo Radovednih pet ali pa se uporablja povsem neodvisno od nje.